ورود    یا    ثبت نام

انتخاب کلاه مناسب با توجه به فرم صورت

انتخاب کلاه زنانه مناسب بر اساس فرم صورت

یک راه مناسب برای بهبود تیپ ظاهری استفاده از کلاه است. استفاده از کلاه مناسب می‌تواند هر استایل ساده‌ای را شیک‌تر به نمایش بگذارد. اما منظور از کلاه مناسب چیست؟ برای انتخاب کلاه مناسب باید به چه نکاتی دقت کرد؟
یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب کلاه، توجه به فرم صورت خودتان است. دانستن فرم صورت کمک بزرگی در انتخاب کلاه و یا حتی عینک مناسب به شما می‌کند. در این راهنما سعی کرده‌ایم که توضیح کاملی در مورد تعیین فرم صورت و انتخاب کلاه مناسب با توجه به آن به شما بدهیم.

 

نکات مهم در رابطه با انتخاب کلاه مناسب برای انواع فرم صورت

همانطور که گفتیم استفاده از کلاه مناسب می‌تواند استایل و ظاهر هر فردی را بسیار بهبود ببخشد. البته برای چنین کاری باید توانایی انتخاب کلاه مناسب را داشته باشید. در صورتی که کلاه به صورت شما نیاید نه تنها استایل شما را بهبود نمی‌بخشد، بلکه می‌تواند به ظاهر شما شکل و شمایل مسخره‌ای بدهد.

شاید بزرگ‌ترین دلیل زیبا نشستن یک کلاه در سر یا مناسب نبودن کلاه برای یک فرد، فرم صورت او باشد. دانستن نکات مربوط به انتخاب کلاه مناسب با فرم صورت بسیار مهم است و در این پست سعی کرده‌ایم که انواع مدل کلاه را با توجه به فرم صورت برای شما معرفی کنیم.

البته قبل از اینکه به سراق معرفی مدل‌های کلاه با توجه به فرم صورت برویم بهتر است نکاتی را برای پی بردن به فرم صورت، به شما آموزش دهیم تا با تشخیص دقیق فرم صورت خود بتوانید بهترین کلاه را متناسب با فرم صورت خود انتخاب کنید.

 

نحوه تشخیص فرم صورت

اینکه بدانید فرم صورت شما چه شکلی است بر روی استایل و زیبایی شما تاثیر بسزایی دارد. فرم صورت بر روی مدل مو، مدل عینک، آرایش مناسب صورت و مدل کلاه بسیار تاثیرگذار است. خیلی از خانم‌ها نمی‌دانند که دارای چه فرم صورتی هستند. در این بخش با توجه به روش‌های گفته شده توسط ردمگ، دو راه جهت پی بردن به فرم صورت برای شما آماده کرده‌ایم:

 

روش اول: استفاده از آینه

این روش بسیار ساده است و کافیست جلوی آینه قرار بگیرید و با دقت فرم صورت خودتان را شناسایی کنید. سعی کنید از آینه بزرگ (بسیار بزرگ‌تر از صورت خود) استفاده کنید و آینه به صورت عمود بر زمین نصب شده باشد. آینه‌هایی که به صورت اریب بر روی دیوار قرار گرفته‌اند می‌توانند شما را کمی گیج و گمراه کنند.

برای اینکه این کار را به درستی انجام دهید موهای خود را کاملا جم کنید تا فرم صورت و مرزهای آن به خوبی دیده شود. روبروی آینه در فاصله‌ای قرار بگیرید که دست شما به راحتی به آیینه برسد.

سپس با استفاده از یک مداد ابرو مرزهای صورت خود را بر روی آینه دنبال کنید و آن‌ها را رسم کنید. سپس از آیینه فاصله بگیرید و شکل رسم شده را به دقت مشاهده کنید تا ببینید که فرم صورت شما شامل کدام یک از موارد است.

انواع فرم صورت

 

روش دوم: اندازه گیری عرض و طول صورت

برای محاسبه طول صورت فاصله بین ابتدای پیشانی تا انتهای چانه خود را اندازه‌گیری کنید. برای بدست آوردن عرض صورت باید دو قسمت از صورت خود را اندازه‌گیری کنید، ابتدا بزرگ‌ترین عرض پیشانی خود را بدست بیاورید و سپس بزرگ‌ترین عرض چانه خود را محاسبه کنید. هر کدام از اعداد به دست آمده در محاسبه عرض صورت بزرگ‌تر بود آن را به عنوان عرض صورت خود در نظر بگیرید.

حالا این دو عدد را با هم مقایسه کنید و اگر عرض صورت شما از طول صورت شما بیشتر باشد و خطوط دور صورت شما گرد باشد، فرم صورت شما دایره‌ای است و اگر خطوط دور صورت شما زاویه‌دار است، شما صاحب فرم صورت مربعی هستید.

در صورتی که عدد طول بدست آمده از عدد عرض صورت شما بزرگتر باشد و اختلاف آن‌ها بیشتر از دو سانتی متر باشد و دارای خطوط چانه گرد باشید، فرم صورت شما به صورت بیضی شکل است و اگر خطوط صورت شما زاویه‌دار است، شما صاحب صورت قلبی می‌باشید.

 

کلاه مناسب با توجه به فرم صورت

با توجه به روش‌هایی که در بالا برای شما معرفی کردیم می‌توانید فرم صورت خود را بدست بیاورید و سپس با توجه به نکات زیر مناسب‌ترین کلاه را برای فرم صورت خود انتخاب کنید.

 

کلاه مناسب برای صورت‌های گرد

همانطور که در بالا گفتیم منظور از صورت گرد این است که در حالت تمام رخ طول صورت از عرض آن بیشتر نباشد و زوایای صورت به صورت گرد باشند. افرادی که دارای صورت‌های گرد هستند بهتر است از کلاهی استفاده کنند که دارای ارتفاع زیادی باشد. استفاده از چنین کلاه‌هایی باعث خواهد شد که فرم صورت شما کشیده‌تر دیده شود و کلاه و فرم صورت با هم‌دیگر به یک تعادل برسند.

همچنین بهتر است از کلاه‌هایی استفاده کنید که انتهای آن‌ها تخت باشد. استفاده از چنین کلاه‌هایی نسبت به کلاه‌هایی که از انتهای گرد برخوردار هستند کمی از حالت گردی صورت شما را خنثی خواهند کرد. بهترین مدل کلاه برای صورت‌هایی با فرم گرد استفاده از مدل‌های فدورا، کلاه‌های اسپانیایی و کلاه شیطونی یا همان جوکری می‌باشد که به صورت شما زیبایی خاصی خواهند بخشید. این کلاه‌ها ویژگی‌های گفته شده را دارا هستند و برای فرم صورت گرد بهترین انتخاب به شمار می‌آیند.

 

کلاه مناسب برای صورت‌های مربعی

برای اینکه در صورت خود تعادل ایجاد کنید باید از کلاهی استفاده کنید که گردی صورت شما را کاهش دهد یا در صورت زاویه دار بودن صورت‌تان به آن گردی ببخشد.
در مورد صورت‌های مربعی نیز باید بگوییم که کلاه‌هایی با لبه گرد مناسب چنین فرم صورتی می‌باشند. انواع کلاه‌هایی که دارای قسمت فوقانی گرد هستند و یا دارای حالتی افتاده و بدون ساختار مشخصی می‌باشند برای تعادل بخشیدن در صورت‌های مربعی بسیار مناسب هستند.

 

کلاه مناسب برای صورت‌های بیضی

اگر دارای صورتی با فرم بیضی هستید پس زیاد نگران مدل کلاه خود نباشید. افرادی که دارای فرم صورت بیضی شکل هستند می‌توانند با خیال راحت اکثر مدل‌های کلاه را بر سر خود بگذارند. صورت‌های بیضی شکل بیشترین انعطاف را دارند و افراد دارای این نوع از فرم صورت می‌توانند انواع عینک، مدل مو و کلاه‌ها را بدون اینکه لطمه‌ای به ظاهر آن‌ها وارد شود را به راحتی استفاده کنند.

اما اگر طول صورت کشیده‌تری دارید بهتر است برای ایجاد تعادل از کلاه مناسب‌تری استفاده کنید. در این حالت کلاه‌هایی برای فرم صورت شما عالی می‌باشند که صورت شما را کوتاه‌تر و گردتر از آنچه که هست به نمایش بگذارد. انواع مدل سطلی (Bucket) و کلاه‌های چراغی می‌توانند گزینه مناسبی برای پوشیدن باشند. در صورت استفاده از این مدل کلاه‌ها صورت شما کشیدگی کمتری را به نمایش می‌گذارد.

 

کلاه مناسب برای صورت‌های قلبی شکل

افرادی که دارای این نوع از فرم صورت هستند در انتخاب کلاه مشکل آنچنانی نخواهند داشت. مدل‌های متنوعی از کلاه‌ها با چنین فرم صورتی همخوانی دارند و این افراد می‌توانند استایل‌های گوناگونی را برای خود انتخاب کنند. معمولا افرادی که دارای صورت قلبی شکل هستند دارای چونه‌ای کوچک می‌باشند. پس بهتر است این افراد از کلاه‌های بسیار بزرگ استفاده نکنند تا ظرافت و کوچکی چانه آن‌ها تحت شعاع بزرگی و ابعاد کلاه قرار نگیرد.

کلاه مناسب این نوع از صورت‌ها کلاه‌هایی هستند که از لبه‌های کوچک‌تری برخوردار می‌باشند. کلاه‌های مردانه اغلب دارای این نوع ویژگی می‌باشند و یکی از بهترین کلاه‌ها برای فرم‌ صورت قلبی شکل استفاده از کلاه کپ (Cap) است.

 

نتیجه‌گیری

استفاده از کلاه تاثیر بسیار زیادی بر داشتن استایلی شیک می‌گذارد. اما هر کلاهی به هر فرم صورتی نمی‌خورد. در این پست سعی کردیم برای شما انواع مدل‌های کلاه برای 4 نوع فرم صورت را شرح دهیم. همچنین با استفاده از روش‌هایی که در این پست به شما آموزش دادیم می‌توانید فرم صورت خود را شناسایی کنید و از این به بعد با توجه به آن کلاه، عینک، مدل مو و آرایش مناسبی را برای خود انتخاب کنید.


 

آخرین مقالات مجله روپامد

درباره مجله مد و فشن روپامد

هدف ما در مجله مد و فشن روپامد انتشار آخرین اخبار دنیای مد، فشن و سبک زندگی است. ما در روپامد سعی می‌کنیم که گزیدهای از مجلات روز مد، فشن و برندهای معروف و محبوب فعال در زمینه مد را با شما به اشتراک بگذاریم

فروشگاه روپامد
برای مشاهده، اطلاع از قیمت‌ها و خرید تمامی محصولات روپامد از فروشگاه ما دیدن فرمایید.
خرید با بهترین قیمت
راهنمای مطالعه مقاله